NIEDZIELA PALMOWA - 24 marca 2024

1. Niedziela Palmowa to pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na sumie, spotykamy się przed kościołem, gdzie zostaną poświęcone gałązki palmowe i odbędzie się procesja.
  2. Bóg zapłać za składane dziś ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  1. Zapraszam na Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.
  1. Dziękuję za posprzątanie kościoła i otoczenia i za złożone ofiary po 50 zł następującym osobom …… Bóg zapłać. A na sobotę proszę kolejne osoby.
  1. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  1. Zachęcam do lektur Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.
  1. W Wielki Poniedziałek od godz. 9.00 odwiedzę chorych w domach, proszę o zgłoszenie w zakrystii przez rodzinę i transport – dobrze by był napęd na 4 koła.
  1. W pon. proszę o przygotowania kościoła do celebracji Wielkiego Tygodnia, o pomoc proszę Caritas, ludzi dobrej woli, strażaków, oraz ich czuwanie przy Grobie. Ubrać chrzcielnicę i stojak na paschał, krzyż przed kościołem.
  1. Wraz z panią Bogusią Szczepkowica dziękuję za nałożenie stuły na krzyż: Marta Przewoźnik, Halina Górka, Sławomir Szczepkowicz, Janusz Wojciech Krzysztof Mateusz Zastawni, Krzysztof Chajec. Bóg zapłać.

Niedzielą Palmową rozpoczynamy celebrację Wielkiego Tygodnia.
Msze św. w pon. o godz. 8.00; wto. i śro o godz. 18.00.

Wieki Czwartek jest pamiątką ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.
Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
Adorujemy Pana Jezusa w „ciemnicy” do 20.30. Możliwość skorzystania z s. pokuty. Komunia św. o godz. 20.00 i 20.30. Składka na Parafialne Caritas.

Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa – obowiązuje post ścisły.
Przez dzień adoracja Pana Jezusa w „ciemnicy”. Początek adoracji o godz.
8.00 Drogą krzyżową. Możliwość przyjęcia Komunii Św. dla tych co nie będą mogli być wieczór.
Liturgia Wielkopiątkowa, rozpocznie się o godz. 18.00 Drogą krzyżową. Zakończenie adoracji Pana Jezusa w Grobie. o godz. 21.00 Drogą krzyżową przygotowaną przez młodzież. Udzielanie Komunii Św. o 20.30, i po Drodze krzyżowej. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na Grób Pański w Jerozolimie. Proszę o zgłoszenie się młodzieży do przeprowadzenia Drogi krzyżowej w Wielki Piątek o godz. 21.00 – proszę to zrobić dzisiaj.

Wielka Sobota – dzień ciszy i trwania przy Bożym Grobie. Zwyczajowo
zachowujemy post. Rozpoczęcie adoracji Drogą krzyżową o godz. 8.00. O godz. 9.00, 10.00 i 11.00 poświęcenie pokarmów. Przerwa w adoracji od godz. 14.00 do 17.00. Wieczorem o godz. 18.00 obrzędy Wigilii Paschalnej i procesja rezurekcyjna. Proszę przynieść świece i paschaliki. Proszę o czuwanie przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę, oraz udział w procesji rezurekcyjnej. Proszę o zabranie feretronów i chorągwi.

Niedziela Wielkanocna
– największe święto chrześcijaństwa. Msze św. – 8.00, 10.00, 11.30.

Niedziela Wielkanocna
– największe święto chrześcijaństwa. Msze św. – 8.00, 10.00, 11.30.

Spotkania: środa – po Mszy św. o 18.00 – lektorzy i ministranci - obowiązkowo

1. Niedziela Wielkanocna – największe święto chrześcijaństwa. Msze św. – 8.00, 10.00, 11.30.
  2. Możliwość zyskania odpustu zupełnego po spełnieniu zwykłych warunków w poszczególne dni:
    Wielka Sobota – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
  3. Spotkania: środa – po Mszy św. o 18.00 – lektorzy i ministranci - obowiązkowo